Uchiha Ichizoku

Goto down

Uchiha Ichizoku

Příspěvek pro Sarui Uchiha za Sat Dec 06, 2014 12:45 pm

Under construction

 Sharingan


Je doujutsu typ Kekkei genkai klanu Uchiha ktoré sa objavuje u väčšiny jeho členov. Sharingan je tiež prezývaný aj (天眼, Tengan,) teda nebeské oko, práve kvôli mnoho schopnostiam ktoré svojmu užívateľovi prepožičiava.
Schopnosti Sharinganu sa delia na dve časti: "Oko náhľadu"  (洞察眼, Dōsatsugan) a "Oko hypnózy"  (催眠眼, Saimingan). Prvá zo schopností Sharinganu  je vidieť tok chakry. Sharingan sám o sebe dáva rozdielne farby rozdielnym chakrám a umožňuje tak užívateľovi rozoznávať/rozdeľovať ich. Tiež je schopný určiť, či je osoba pod vplyvom genjutsu.
Druhá popredná schopnosť sharinganu je neuveriteľne jasné a ostré vnímanie dovolujúce užívateľovi zľahka rozpoznať genjutsu a rozdielne formy chakry, každopádne nie na takej vysokej úrovni ako Byakugan. Umožňuje tiež užívateľovi zaznamenať jemné detaily, dokážu čítať z pier alebo napodobniť pohyb perom.
Ako sa sharingan vyvíja a naberá viac "tomoe", schopnosti sa rozširujú od schopnosti sledovať rýchlo pohybujúce sa objekty až po predpovedacie schopnosti. Umožňuje mu to vidieť obraz útočníkovho ďalšieho pohybu len z aj najmenšieho napätia svalov na jeho tele a vyblokovať či vyhnúť sa nepriateľovmu útoku bez jediného zbytočného pohybu. Každopádne aj keď sú užívatelia schopný vidieť útok a vedieť odkiaľ, kam a ako prichádza, ich telo nemusí mať dosť času na reakciu.
Tretia najznámejšia schopnosť sharinganu je schopnosť kopírovať takmer každú techniku, ktorú daný užívateľ pomocou sharinganu vidí. Nepatria sem Kekkei Genkai techniky. Užívateľ môže memorizovať ninjutsu, genjutsu a taijutsu s takmer perfektnou presnosťou, umožňujúcou využívať dané techniky, ako keby boli ich vlastné. Taktiež ich môžu vyvinúť a pretvoriť na vlastné odrody techník. Na to aby jeden mohol skopírovať tehniku, musí mať potrebné schopnosti a prednosti na jej prevedenie.
Ďalšia bežne známa schopnosť sharinganu je schopnosť využiť unikátny druh hypnózy, ktorý zahrňuje vsugerovanie akcií a pocitov do nepriateľa pomocou genjutsu vytvoreného jednoduchým očným kontaktom. Viac pokročilý užívateľia sharinganu dokážu schopnosť hypnózy predviesť až na bod, v ktorom dokážu do genjutsu chytiť aj silných summonov ako Manda či dokonca ocasých démonov.

Stupne


Sila sharinganu, kvôli jeho väzbe na prekliatie nenávisti, je pre užívateľa darom a prekliatím zároveň. V momente keď Uchiha spozná silnú emóciu voči niekomu, ako láska alebo priateľstvo a následne je vystavený stresu, alebo emocionálnemu vypätiu zo straty danej vzácnej osoby, v mozgu sa uvoľní špeciálna forma chakry ktorá účinkuje na optických nervoch a transformuje oči do Sharinganu. Po tejto počiatočnej aktivácií môže Uchiha využívať Sharingan kedy chce, aj keď je možné že Uchiha stratí spomienky na podobnú udalosť a neaktivuje sharingan pomocou sile vôle roky po tom.
Keď sa prvý krát aktivuje Sharingan, má rozdielne počty “tomoe” okolo centrálneho bodu, medzi rozdielnymi užívateľmi.
Nositeľ Sharinganu, cez continuálne využívanie a tréning, mení jeho formy do hĺbky, čo zahrňuje dospievanie oka až do posledného “normálneho” štádia troch Tomoe. Ako sa Sharingan vyvíja, užívateľ naberá zvyšovanie schopností cez zvyšovanie optického zmyslu. Na príklad môžu kopírovať pohyby rukou s jedným tomoe, predpovedať pohyb a kopírovať techniky  s dvoma tomoe a naplno využívať schopnosti sharinganu keď je plne vyvinutý. Sharingan “svieti” v tme. Sharingan a jeho formy tiež majú schopnosť “otáčať sa”.
Ak Uchiha prebudí Mangekyou Sharingan bez plne vyvinutého sharinganu, automaticky plne “dospeje” cez vývoj na Mangekyou Sharingan.

Získanie Sharinganu

Sharingan potrebuje byť aktivovaný užívateľom pod vplivom rôznych udalostí, alebo upadnutia do emocionálneho stresu.
Tiež je možné transplantovať Sharingan z jednej osoby na druhú.
Každopádne Sharingan transplantovaný do nie-Uchihy  nemôže byť deaktivovaný a vyžaduje viac chakry na využívanie, než u Uchihu.
Ak živý Uchiha daruje svoj Sharingan, stále je spojený s odobratým okom a je schopný “vidieť” čo oko vidí. Každopádne je to limitované len do určitej vzdialenosti.
Je tiež možné Sharingan transplantovať do zvierat či Summonov.
Ak Uchiha dá svoj Sharingan inému Uchihovi, iný Uchiha ho môže bez problémov deaktivovať a neptorebuje ho ničím zakriť aby zabránil úniku chakry.

 Mangekyou Sharingan


Mangekyou Sharingan je prebudený Sharinganom užívateľa, ktorý si prejde traumou zo vzhliadnutí smrti niekomu jeho blízkemu. Užívateľ prevažne musí zažiť skúsenosť z prvej ruky, Uchihovia počas hitórie preto zabíjali ich blízkych kvôli prebudeniu tohto procesu.
Je rozdielny od normálneho Sharinganu aj vzhľadom. Mení formu Tomoe. Narozdiel od Sharinganu je Mangekyou Sharingan rozdielny od užívateľa k užívateľovi. Užívanie Mangekyou Sharinganu poškodzuje oči až nakoniec spôsobí slepotu. Tomuto sa dá zabrániť implantovaniu páru ďalšieho Mangekyou Sharinganu. Novo nabratý druh sa prezýva Eien no Mangekyou Sharingan, alebo tieź večný mangekyou sharingan
Každý Sharingan naberá rozdielne schopnosti od užívateľa k užívateľovi, aj keď sú isté techniky, ktoré majú spoločné aj užívatelia MS.

Katon


Uchihovia sú tiež známy svojim excelentným zaobchádzaním s elementom Katonu. Je to primárny element každého z nich a po zvládnutí techniky Goukakyuu no jutsu, sú tiež uznaný ako pravý členovia klanu a môžu nosievať klanový znak na oblečení. (Pred tým nie).
Element ohňa sa každopádne u užívateľov MS dokáŽe vyvinúť až na Enton, čo je pokročilé Kekkei Genkai ktoré sa zatiaľ objavilo len u Uchihov ktorý MS prebudili.
Uchihovia v skratke patria k jedným z najlepších užívateľov Katonu na svete.
avatar
Sarui Uchiha
Genin
Genin

Poèet pøíspìvkù : 30
Reputation : 0
Join date : 04. 12. 14

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru